ویزای توریستی:

کشور کانادا به واسطه جاذبه های دیدنی فراوانی که دارد از شهرت زیادی برخوردار است. آبشار نیاگارا به عنوان یکی از عجایب دنیا، باعث جذب توریستهای زیادی از سراسر دنیا شده است. جهت بازدید از کشور کانادا و اقوام و آشنایان خود در کانادا نیاز به داشتن ویزای توریستی کانادا دارید. نکته بسیار مهم اینست که اگر به عنوان توریست قصد بازدید از کشور کانادا را دارید در این صورت (بر خلاف کشور آمریکا)، برای ورود به کانادا الزاماً نیاز به داشتن دعوتنامه از سوی دوست، اقوام یا شرکت کانادایی ندارید. البته داشتن دعوتنامه معتبر علت سفر متقاضی به کانادا را توجیه می کند ولی داشتن دعوتنامه هرگز به معنای ضمانت دریافت ویزای توریستی کانادا نمی باشد و یک امر الزامی نیست.
تیم مهاجرتی ما دارای فعالیت متمرکزی در زمینه دریافت ویزای توریستی کانادا “بدون دعوتنامه ” می باشد. در این زمینه شرکت مهاجرتی آریا مفتخر است که تا کنون توانسته به تعداد کثیری از هنرمندان عرصه موسیقی، سینما و نمایش و نقاشی در برگزاری کنسرت و نمایشگاه های خود در کانادا کمک کند. دریافت ویزای توریستی کانادا برای عکاسان به منظور عکس برداری از پاییز زیبای کانادا، فیلمبرداران، مستند سازان و نیز سایر دست اندرکاران مطرح حوزه سینما و تئاتر ایران و ترکیه نیز در رزومه حرفه ای این شرکت مهاجرتی می باشد. چنانچه شما در مشاغل فوق فعالیت دارید می توانید رزومه خود را به نشانی ایمیل ما ارسال کنید.
 
خدمات ما شامل موارد زیر می باشد:
 
 • تهیه دعوتنامه از سوی اقوام یا دوستان متقاضی در کانادا
 • بررسی شرایط متقاضی و فرد کانادایی
 • ارائه مشاوره حقوقی و
 • ارائه مدارک از سوی متقاضی به سفارت کانادا
 • بررسی وضعیت مالی متقاضی و تاریخچه سفرهای قبلی وی
 • پیگیری با سفارت کانادا در صورت تاخیر در پاسخ به متقاضی

آیا برای درخواست ویزای توریستی باید به وکیل مراجعه کرد یا آژانس مسافرتی؟

درخواست ویزای توریستی کانادا یک امر کاملاً حقوقی و تخصصی است که آژانسهای مسافرتی دارای این تخصص حقوقی نیستند. علت آن اینست که این درخواستها تنها با تکمیل پرسشنامه ارائه نمی شود. نامه ی وکیل، نامه های دیگر پشتیبان، برنامه ی سفر و موارد دیگری در تشکیل این قبیل درخواست ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. انجام این قبیل خدمات حقوقی در تخصص آژانس مسافرتی نیست.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا بصورت مختصر شامل موارد زیر می باشد:

 • مدارک شناسایی (شناسنامه و پاسپورت)
 • مدارک کاری شامل نامه اشغال به کار و در صورت خود اشتغال بودن هر مدرکی که هویت بیزینسی متقاضی را اثبات کند
 • تمکن مالی
 • قصد از سفر به کانادا (Purpose of Trip)

چطور می توان ویزای توریستی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟

قانونی به عنوان “تبدیل ویزای توریستی” به ویزای اقامتی کانادا وجود ندارد و دریافت اقامت کانادا تماماً به شرایط متقاضی بستگی دارد. بطور کلی دریافت اقامت کانادا با در دست داشتن ویزای کانادا تحت یکی از شرایط زیر امکان پذیر است:

 • متقاضی با یک فرد کانادایی یا مقیم دائم کانادا ازدواج می کند و همسر وی قیومیت ایشان را به عهده می گیرد. در صورتیکه متقاضی در حین تشکیل پرونده ی قیومیت همسر در کانادا حضور داشته باشد، می تواند درخواست مجوز کار بدون محدودیت را همزمان با درخواست اقامت کانادا ارسال کند. (به بخش قیومیت همسر در منوی وبسایت مراجعه کنید)
 • قبل ازسفر به کانادا متقاضی قبلاً برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده است (پرونده تشکیل داده است) و حین مسافرت خود به کانادا با تقاضای وی موافقت شده است.
 • متقاضی تحت شرایط انسان دوستانه Humanitarian and Compassionate Considerations تقاضای اقامت دائم کانادا داده است. به اطلاعات صفحه ی H&C مراجعه کنید.

اگر در زمینه دریافت ویزای توریستی نیاز به اطلاعات بیشتری دارید لطفاً مجموعه ویدیوهای آموزشی ما را تماشا کنید:

ویزای توریستی و اقامت دائم کانادا

علت های دریافت ریپورت A40(a)

باطل شدن ویزای توریستی

علت های مردودی ویزای توریستی کانادا

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار

از جمله مواردی که تحت آن شرایط می توان ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:  

 • متقاضی قصد دارد تا زمان اتخاذ تصمیم بر روی درخواست اقامت دائم خود در کانادا کار کند.
 • نوع حرفه متقاضی به گونه ایست که به طور قانونی (بدون نیاز به مجوز کار) در کانادا دارای اجازه کار است.
 • همسر متقاضی با ویزای کار یا تحصیل در کانادا حضور دارد.

سوالات متداول در خصوص ویزای توریستی کانادا:

۶ ماه. اگر بیشتر از این مدت قصد اقامت در کانادا را دارید میبایست ۳۰ روز قبل از منقضی شدن ویزای توریستی خود اقدام به تمدید کنید.  

ویزای توریستی کانادا هرگز به خودی خود تبدیل به اقامت کانادا نمی شود. درنتیجه “تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا” عبارتی عوام فریبانه است، چرا که دریافت اقامت کانادا کاملاً به شرایط متقاضی بستگی دارد و در دست داشتن ویزای توریستی کانادا در تشکیل پرونده ی متقاضی به منظور دریافت اقامت کانادا اولویت یا حتی امتیازی فراهم نمی کند.

لطفاً پاسخ سوال فوق را مطالعه کنید.

بر اساس قانون “نیت دو منظوره” Dual Intention یک متقاضی می تواند مبادرت به تشکیل دو پرونده همزمان داشته باشد. مادامی که متقاضی بتواند علت هر درخواست را به درستی شرح دهد مانعی در داشتن دو درخواست ( یکی ویزای موقت و دیگری اقامت دائم) وجود ندارد. مهم اینست که با دلایل و مستندات خود بتواند افسر مهاجرت را در صدور این ویزاها قانع کند.